Obveza provođenja Odredbi biskupa Hrvatske biskupske konferencije u vezi sa sprječavanjem širenja bolesti COVID-19

Dragi župljani,

u skladu s odredbama i mjerama zaštite građana i sprječavanja širenja bolesti COVID-19 koje je donio Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske, biskupi Hrvatske biskupske konferencije su donijeli privremene mjere koje se odnose na Katoličku Crkvu u Hrvatskoj, te njezin vjerski život. Navedene stupaju na snagu u petak 20. ožujka 2020. i traju do daljnjega.

U prilogu vam dostavljam cijeli dokument.

Usprkos svemu, neka molitva, post i djela ljubavi ostanu obilježje ovoga korizmenog vremena, a molitva za zdravlje i blagoslov našega naroda i drugih hrvatskih građana u ovom izazovnom vremenu neka bude ustrajna! Neka vas sve prati zagovor sv. Josipa – zaštitnika hrvatskog naroda i svetog Antuna Padovanskoga!

Svete Mise će se služiti svaki dan na nakane koje ste dali u župnoj crkvi, ali kako nalažu mjere bez prisustva vjernika.

Budimo povezani u molitvi i budimo hrabri!

Sve vas od srca pozdravlja župnik Ivan

Obveza-provodenja-Odredbi-biskupa-Hrvatske-biskupske-konferencije (pdf)